piątek, 11 listopada 2016

Dziewiątka kielichów

Karta, która mówi o spełnieniu życzeń, zadowoleniu, szczęściu. To osoba, która ma to, czego pragnie i jest z tego powodu wielce usatysfakcjonowana. Oznacza dobre zdrowie, wspaniałe samopoczucie, zadowolenie z siebie. Wszystko układa się dobrze. Zapowiedź zwycięstwa, sukcesu, a także gościnność, otwarty dom, ustabilizowany tryb życia, poczucie bezpieczeństwa. Pokazuje sympatyczną, ciepłą, serdeczną osobę, przyjaźń, zgodny zespół.
Tarot marsylski: trzy rzędy z trzema kielichami pokazują, że mamy harmonię. Dobra współpraca, zgrana grupa, poczucie bycia częścią wspólnoty. Nowa miłość. Gotowość na nowy związek. Udany relacja, czerpanie radości z przebywania z bliskimi.

RWS: mężczyzna siedzi z założonymi rękami przed stolikiem, na którym stoją kielichy. Oprócz typowych znaczeń można jeszcze odczytać tę kartę jako biesiadę, ucztę, spotkanie, wspólny obiad. Ale i oczekiwanie, siedzenie z założonymi rękoma. Obrus – dekoracja, upiększanie, ale co jest pod stołem?

Thot: z kielichów przelewa się złote światło – szczęście i miłość promieniują i rozlewają się. Karta szczęśliwości, radości, spełnienia, przyjemności, ale też próżności i zarozumiałości. Czasem zbytnie zadufanie w sobie. Jowisz w Rybach jako astrologiczny odpowiednik mówi o ogromny idealizmie i empatii. To osoba, która może cierpieć, gdy widzi, że innym nie układa się dobrze. Ogromna dobroć i współczucie. Towarzyskość, dbanie o zwierzęta. Osoba z Jowiszem w Rybach może osiągać zyski poprzez współpracę z innymi i pomoc innych osób. To ktoś, kto troski tłumi głęboko w sobie i stara się je przykryć warstwą śmiechu i zadowolenia.

W odwróceniu: utrata poczucia bezpieczeństwa. Narastające trudności. Całkowite poświęcenie się jednej rzeczy/osobie/pasji kosztem innych. Kryzys emocjonalny. Osamotnienie, poczucie pustki. Nostalgia. Prawda, lojalność, wolność. Egoizm. Hulanki. Uzależnienie. Hedonizm. Na wierzch mogą wyjść błędy, niedoskonałości, uchybienia. Wcześniej tłumione emocje dochodzą do głosu – może to dać poczucie ulgi, wyswobodzenia się. Zgłębienie się w to, co się kryje za czyimiś emocjami, pod maską.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 44 Odcienie Tarota , Blogger