poniedziałek, 19 grudnia 2016

Umiarkowanie

Między Śmiercią a Diabłem pojawia się tajemniczy Anioł przelewający wodę z dzbanka do dzbanka. Ta nadprzyrodzona istota zdaje się być skoncentrowana na tej czynności. Na części talii wyraźnie widać, że to Anioł, ale u Crowleya to lunarna bogini Diana. W innych będzie to kobieta zaangażowana w alchemiczny proces. Mamy tu tak wiele odniesień i symboli, że jest to jedna z kart posiadających najwięcej warstw znaczeniowych.

Tarot marsylski: ochrona, przepływ. Boski wysłannik pokazuje doskonałą jedność, harmonię i zrównoważenie. Jest wyrazem komplementarności. Dobrze zrównoważonej energii życiowej. To szukanie złotego środka, manewrowanie by najłagodniej wybrnąć z sytuacji. Cierpliwość, opanowanie.
RWS: balans, cnota, synergia. Anioł, który nie jest ani mężczyzną, ani kobietą – przekazuje wiadomości od bogów, toteż znaczeniem tej karty będzie wiadomość, pomost, ale również utrzymywanie pokoju; dyplomacja; dążenie do harmonii i balansu, zrównoważenie psychiki i materii, ciała i duszy; połączenie między czystą świadomością a ego. Przekazywanie/filtrowanie informacji. Integracja Jaźni. Jedna noga Anioła zanurzona jest w wodzie, a druga stoi na ziemi, co sugeruje, że intuicja i racjonalny umysł powinny być wzięte pod uwagę, a także to, że dana osoba orientuje się w świecie materialnym, ma zmysł praktyczny, ale i doskonale rozumie emocje. Powinniśmy zachować balans między intuicją a rozumem. Musimy zrozumieć obie strony bez bycia przytłoczonym, zintegrowanie racjonalnej i nieracjonalnej części/planów/myśli.
To jedna z czterech kart pokazujących główne cnoty: Moc mówi o męstwie, Sprawiedliwość o prawdzie, Umiarkowanie o umiarze, o roztropności może mówić Pustelnik1. Dobrze mieć na uwadze, że gdy któraś z tych kart się pojawia to ważny sygnał, że brakuje balansu w danym obszarze życia, ale też pokazują cnotliwe życie. Mamy w tej karcie stałość, nadzieje, miłość. Biała suknia to niewinność, duchowość, ale i odrodziny, czystość – przy tej karcie należy być moralnie nieskazitelnym, żadnych przekrętów, manipulacji, machlojek. Dwa różne elementy życia należy połączyć i zrównoważyć. Umiarkowanie jest kartą, która ma powinowactwo z Dwójką Kielichów – są one obecne, bo przecież Anioł trzyma je w dłoniach. Na głowie postaci widzimy symbol Słońca, a samo Słońce widzimy za górami – prowadzi do niego ścieżka. Jest to zatem nawiązanie do karty XIX. To siła, męstwo, pozytywna energia, afirmacja życia.

Thot: alchemia, unia, jedność, oczyszczenie. Crowley nazwał tę kartę Sztuka i oczywiście zawarł w niej wiele różnych symboli nawiązujących do alchemii. Łączy ścieżkę Tiferet i Jesod. Znak zodiaku to Strzelec. Scena obrazuje konsumpcję świętego małżeństwa zawartego w karcie Kochankowie. Jest to unia mistyczna. Postać to bogini Diana, której atrybuty to strzała i łuk. Część znaczeń tej karty dostępna jest tylko dla osób inicjowanych w O.T.O. - w końcu opowiada ona o bardzo zaawansowanych magicznych operacjach.


Wskazówki do interpretacji
Anioł to symbol ochrony, pomocy z góry, ale to też niebiański posłaniec przekazujący wiadomości. To dążenie do perfekcji, mistrzostwa, celu, harmonii, balansu, równowagi. Znajdywanie złotego środka. Umiaru. Powstrzymywania się/zmniejszania intensywności – może to ostrzeżenie, że to najlepsza droga postępowania. Należy zachować spokój i opanowanie. Ukojenie po zmaganiach. Spokój, relaks. Samokontrola. Porozumienie, wyjaśnienie, mediacja, słuchanie każdej ze stron. Pojednanie, wybaczenie, akceptacja. Umiejętność współpracy. Sygnał, że ruszy duchowy rozwój, że znajdzie się rozwiązanie korzystne dla wszystkich. Kompromis. To niezwykła precyzja, sprawność. Osiąganie bardzo trudnego celu. Wolne tempo zdarzeń, brak pośpiechu. Balans energetyczny, udrożnione kanały energetyczne, zdrowie, oczyszczenie, uzdrowienie. Tworzenie czegoś nowego przez łączenie, mieszanie. Dostrojenie się do otoczenia. Szukanie najbardziej optymalnego rozwiązania. Dbanie o odpowiedni czas, składniki, proporcje, precyzje, detale. Zaufany przewodnik, wsparcie. Uwalnianie napięć, łagodzenie. Masaż. Podnoszenie kwalifikacji. Ambicja. Umiłowanie życia, seksu. Przepływ, łagodna zmiana. Miłość. Chemia między ludźmi – przyciąganie się dwóch różnych elementów i łączenie (seks).W odwróceniu/cieniu: rozmieniamy się na drobne. Brak równowagi. Stres. Nieumiarkowanie. Osoba, która nie potrafi opanować swojej żywiołowości. Niepanowanie nad nastrojem i emocjami. Niecierpliwość. Trudności we współpracy z ludźmi, sprzeczne potrzeby i dążenia. Sprzeczki, kłótnie. Tracenie czasu. Mała wydajność. Niepewność, napięcie, dystans. Konflikt interesów. Niezgoda. Zła rada.

Słowa klucze: ochrona, umiar, uzdrawianie, złoty środek.
Rada: idź drogą środka. Zachowaj umiar – pamiętaj by nie przeginać w żadną stronę.
1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 44 Odcienie Tarota , Blogger