poniedziałek, 16 stycznia 2017

Gwiazda

Bardzo pomyślny symbol przywodzący na myśl spełnianie życzeń (spadająca Gwiazda), nadzieję, niebiańskie światło walczące z siłami ciemności. To boski ogień, anioł, los, przeznaczenie, szczęście i jednocześnie jakiś nieosiągalny ideał. Kojarzona z planetą Wenus – gwiazdą zaranną, niekiedy tarociści ten niebieski obiekt widzą na Siedemnastym Wtajemniczeniu.
                                                    

Tdm: dar, opieka sił wyższych. Naga kobieta wyraża otwartość, prostotę, czystość i uczciwość. Niczego nie ukrywa, a jej intencje są klarowne. Jest szczera i nie ukrywa żadnych sekretów, wszystko jest jawne. Wydaje się być doskonale dostrojona do swojego otoczenia, toteż ta karta będzie mówić o działaniu zgodnym z naturą, robienie tego, co czujemy, zgodnie z naszym instynktem. To podążanie za naturalnym biegiem wydarzeń. Poczucie łączności z intuicją, podążanie za wewnętrznym głosem, opieka sił wyższych. Woda w dzbanach reprezentuje oczyszczanie i uzdrawianie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Odcinanie się od negatywnych wpływów, myśli, wzorców. Kobieta rozlewa wodę powodującą wzrost roślinności – rozwój, rozkwit. Jej nagość pokazuje, że jest czystym dzieckiem natury czującym się dobrze w swoim środowisku, akceptującym siebie i innych. Kobieta ma w sobie ciepło, łagodność, a jej intencje są czyste. Gwiazdy na niebie mówią o tym, że kosmiczna energia wspiera człowieka – wskazuje drogę w ciemności, leczy. 
                                                                    
RWS: nadzieja. Naga kobieta jest Biną – trzecią sefirą kabalistycznego drzewa życia, kosmiczną matką i matrycą. W tym sensie jest to wyższa forma kobiecej energii. Rozlewa wodę na ziemię, z której wyrastają kwiaty – tam, gdzie pojawia się Gwiazda, jest możliwy wzrost, rozkwit, pojawia się szansa na rozwój. Wizja, aspiracja, dążenia, doskonałość, do której dążymy, cele, marzenia – inne karty pokażą czy i jak zostaną one zrealizowane. 
                                      
Thot: nieoczekiwana pomoc, marzycielstwo, duchowy wgląd. Znak zodiaku przypisany tej karcie to Wodnik, litera he (okno), ścieżka łącząca Chokmę i Tiferet. Na karcie widnieje piękna bogini Nuit – bogini przestrzeni. Jej kabalistycznym odpowiednikiem jest Bina – podobnie jak w talii RWS. W lewej ręce trzyma kielich, z którego nalewa nektar będący ambrozją, amritą, życiodajną i leczniczą substancją. W prawej trzyma drugi, w którym jest mleko, olej i krew. Naczynia symbolizują niewyczerpalne możliwości, nowe szanse, źródło energii, lekarstwo. Motyle są symbolem nadziei, transformacji, pozytywnej energii.

Wskazówki do interpretacji
Umiarkowanie i Gwiazda są nieco podobne. Dwa dzbany stanowić mogą nawiązanie do dwójki pucharów – czyli harmonii w relacjach, miłości, przyjaźni. Płynące emocje. Znalezienie właściwego dla siebie miejsca i sposobu działania. Uśmiech losu, powodzenie, płodność. Naga prawda. Zwiastun nadziei. Bardzo dobry kontakt z naturą, harmonia z przyrodą. Celebryta, ktoś, kto lśni i błyszczy, jest „gwiazdą”, ma wysokie poczucie własnej, charyzmę, zdolności i samozadowolenie. Dar, nagroda, awans, źródło dochodów. Akceptacja siebie. Spokój, wyciszenie, twórczość artystyczna. Marzenia, które mogą zostać zrealizowane (inne karty to muszą potwierdzić). Nakierowanie uwagi i energii na szczytny lub zacny cel. Gwiazda pojawia się po burzliwej Wieży i zwiastuje ukojenie. Nadchodzi zrozumienie, że jesteśmy kosmiczną całością, w której nasze miejsce i zadanie ma jakieś głębsze znaczenie. Odnajdujemy się w tym kosmicznym porządku. To wewnętrzna harmonia i równowaga z naturą. Pokazuje astrologów, uzdrawiaczy, naturoterapeutów, rytuały, medytację, szamanizm, magię naturalną. To poczucie połączenia ze wszystkim, również praca, która wiąże się z siecią kontaktów – np. social media, programowanie. Odnawianie, odmładzanie, zwilżanie, nawadnianie. Zamiłowanie artystyczne. Odpoczynek. Ukojenie, relaks. Talent i inspiracja. Płodność, ciąża. Robienie tego, co się czuje. Znalezienie zajęcia zgodnymi ze swoimi umiejętnościami. Rzeczywistość jest życzliwa i sprzyjająca – świat nam sprzyja i wszystko niejako samo się układa.
W odwróceniu: marnotrawienie sił i zasobów. Zmęczenie. Obietnice bez pokrycia. Zbyt mocne koncentrowanie się na ranach z przeszłości. Toksyczne trzymanie się traum, poczucie, że się jest niekochanym, porzuconym. Bezwstydność, brak przyzwoitości. Zatruwanie siebie i innych. Dwie relacje w tym samym czasie. Brak poczucia własnej wartości, wiary w swoją urodę, talent, możliwości. Łudzenie się, oddawanie fantazjom oderwanym od rzeczywistości, myślenie życzeniowe, dążenie do celu, który jest poza zasięgiem. Cele niemożliwe do zrealizowania, lub nie warte wysiłku. Daremne działania, opóźnienia, trudności w podejmowaniu decyzji. Naiwność. Wystawianie się na niebezpieczeństwo lub przeciwnie – unikanie wystawania się na pokaz, bycie w cieniu, chowanie się. Oddawanie się fanaberiom. Poczucie, że gwiazdy nie sprzyjają. Sztuczność, udawanie, działanie niezgodne z naturą.
Słowa kluczowe: nadzieja, uśmiech losu, przewodnictwo, powodzenie, płodność.
Rada: gdy masz wybrać między dwoma opcjami postaraj się połączyć je, zamiast odrzucać którąś z nich. Bądź naturalny i spokojny – zaufaj sile wyższej i naturalnemu porządkowi Kosmosu. Go with the flow. Wu wei.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 44 Odcienie Tarota , Blogger