poniedziałek, 2 stycznia 2017

Kapłanka


Papieżyca jest milcząca, tajemnicza i mądra. Jest w niej coś zagadkowego, tajemnica. Ona może być świetną powierniczką sekretów, przyjaciółką. Może być matką, lub babką. Uosabia wiedzę, mądrość i świętość. Mówi o tym, że jesteśmy na dobrej drodze i nie powinniśmy zmieniać toru. Sygnalizuje przemiany wewnętrzne i reprezentuje siłę, która nas prowadzi - powinniśmy jej zaufać i pozwalać rzeczom się dziać. Dlatego jako karta-rada papieżyca będzie mówić w duchu taoistycznym - wu wei, działaj nie działając, spokojnie wejdź w rytm kosmosu i płyń z nim. Inaczej niż Mag, który zachęca do działania, mówi: rób, nie zwlekaj, jesteś na dobrej drodze, ale czyń, bądź aktywny. To chwila samotności, wsłuchania się w wewnętrzną mądrość, medytacja.

Tdm: symbol, naturalny cykl, wiedza. Jej biała twarz oznacza totalną czystość i niewinność. Znajduje się w świątyni. Jej korona symbolizuje otwarte najwyższe czakry: przebudzenie, wiedzę, intuicję, mądrość, ale i czyste pobieranie energii z Kosmosu. Trzyma na kolanach księgę, ale nie czyta jej – otwarte stronice czekają na kogoś, kto przyjdzie szukać wiedzy. Jej wiedza jest intuicyjna, dostępna poprzez emocje, symbole, sny, wizje, przeczucia. Siedzi sama – może medytuje, lub potrzebuje czasu na przemyślenie czegoś.

RWS: intuicja, tajemnica, sekret. Siedzi między dwoma kolumnami: Boaz i Jachim. W rękach trzyma zwój Tory. Jej suknia przypomina spływającą wodę. Granaty przeważnie związane z mitem o Persefonie, tutaj stanowią nawiązanie do chrześcijaństwa: to symbol Maryi, oraz ofiary i zmartwychwstania Chrystusa. Kapłanka jest tutaj uosobieniem intuicyjnej wiedzy – głęboko ukrytej, ciężkiej do sformułowania. To przeczucie, wątpienie, myśl, że coś jest nie tak, jak powinno.
Thot: Księżyc, kobiecość. Zrozumienie swojej siły, absolutna władza. Hebrajska litera Gimel oznaczająca Wielbłąda (którego widać na karcie). Ścieżka łącząca Keter z Tifaret. Jest pomostem między światem archetypów, a sferą formy. Przekracza otchłań na wielbłądzie. Jest lunarną bogini, dziewiczą kapłanką. Ma łuk, gdyż jest łowczynią polującą za pomocą magii. To Izyda, bogini płodności i transformacji.Wskazówki do interpretacji:

Papieżyca jest związana z uzdrawianiem, proroczymi snami, telepatią. Ta karta wiąże się z głębokim zrozumieniem i silnym kontaktem z intuicją. Symbolizuje pomoc i szczęście.
Kapłanka to karta nauk tajemnych - okultyzmu, magii. To także sygnał, że powinniśmy więcej uwagi poświęcić sprawom duchowym, medytacji, rozwojowi niż sprawom materii i pogoni za pieniędzmi. Karta mówiąca o łaskawości, pozytywnej zmianie. Wzrost, ale i spadek, przypływ szczęścia i odpływ - balansowanie między biegunami w celu osiągnięcia harmonii i nie popadania w negatywne stany, czy szkodliwe skrajności. Pokaże terapeutkę, psychologa, uzdrowicielkę, przewodniczkę duchową, mniszkę. To matka/babka będąca autorytetem, czasem chłodna. Ktoś gotowy na związek będący bardzo głęboki i duchowy. Pisarka, lub osoba ucząca się czegoś, studiująca teksty by się przygotować do jakiegoś działania. To karta oczekiwania, przygotowywania się do czegoś. Wysokie moralne standardy, skromność.
Karta pokazuje, że klient ma w sobie wiedzę i odpowiedzi, do których musi sięgnąć. Że jego doświadczenia i zasoby stanowią wystarczające wyposażenie, by poradzić sobie z problemem. To wszystko to, co umyka świadomości – sprawy zepchnięte gdzieś na bok, albo coś czego nie dostrzegamy. To sfera irracjonalna, poza-konceptualna, intuicyjna w nas. Przeczucia i prorocze sny. Nieskończona głębia przestrzeni umysłu, w której możemy znaleźć przestrzeń do uleczenia siebie, ale też odpowiedzi na wszystkie pytania. To wszystko co jest poza naszą świadomością – nieświadoma sfera naszego umysłu. Medytacja, odosobnienie duchowe, czas na wsłuchanie się w siebie. Naturalne cykle kosmosu, rytm ciała, Księżyca. Karta przypomina, że wszystko płynie swoim naturalnym rytmem. Po nocy przyjdzie dzień, po burzy spokój. Pewnych wydarzeń nie przyśpieszymy – dostrójmy się do tej kosmicznej fluktuacji.
To osoba skryta, działająca w sposób tajemniczy i zagadkowy, ktoś nieczytelny. Wsparcie od kobiety, rada, pomoc. Ale też kochanka – może być sygnałem, że jest się uwikłanym w zdradę. Kraina paradoksu. In i yang, to, co nie logiczne, irracjonalne, sprzeczne i niesprzeczne. To wyraz jedni: świadomość i nieświadomość tworzą całość. Kapłanką związana jest z siecią Indry, czy współzależnego powstawania, bo na tym poziomie każdy jest połączony z każdym i możliwa jest telepatyczna komunikacja. To, co ukryte, nieświadome, niejawne, głębokie. Osoba, kierowana ukrytymi motywacjami.

Rada: poprzez duchowość, intuicję, medytację możesz uzyskać odpowiedź. Skup się na życiu duchowym. Ale też: spójrz w siebie – masz już wszystkie odpowiedzi. Karty z MA pokażą czego dotyczą. Może być to też przestroga, by trzymać język za zębami.
Słowa klucze: wiara, cierpliwość, wierność, intuicja.

W odwróceniu/cieniu jest to zwiastun nerwicy, histerii. Mówi o osobie nie panującej nad emocjami. Kimś niewiarygodnym, plotkarzu. O ucieczce od rzeczywistości, fałszu, niezdecydowaniu, iluzji, lęku przed życiem. To dręczące wątpliwości i brak wiary w siebie. To rygor, chłód, rezygnacja. Aseksualność. Ucieczka w fanatyczną religię. Purytanizm. Izolacja, czekanie, samotność. Dystans, wycofanie. To kobieta nie ceniąca swojej seksualności. Osoba niegodna zaufania. Zaburzenia hormonalne powodujące niestabilność emocjonalną. Naturalny rytm jest zaburzony. Trudności w kontakcie z intuicją, niezrozumienie swoich emocji, odczuć, snów. Odwrócenie może pokazać bycie zdradzonym przez kobietę lub bardzo chłodną, oziębłą osobę, związku pełne dystansu i którym brakuje żaru namiętności. Izolacja, samotność, niepewność, stany lękowe, a nawet zaburzenia psychiczne to również pokazuje odwrócona Papieżyca. Ujawnienie sekretów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 44 Odcienie Tarota , Blogger