sobota, 7 stycznia 2017

Kochankowie

Kobieta i mężczyzna stoją wobec siły wyższej unoszącej się w powietrzu (amora). Czasem jest przy nich jeszcze jedna kobieta. Są kochankami, przyjaciółmi, znajomymi stojącymi na rozdrożu. Podejmują decyzje, chociaż Anioł pokazuje, że może mieć w tym udział jakaś nadprzyrodzona energia, a może udziela młodej parze błogosławieństwa, ochrania ich, a może po prostu przekazuje wiadomość. To karta relacji – pokazuje, że inni ludzie mają na nas silny wpływ i są bardzo istotni. Czy to partnerzy, czy bliska rodzina, a może kochanek – ktoś pełni w naszym życiu bardzo istotną rolę.


Tarot marsylski: życie emocjonalne. Zielone liście na głowie jednej z kobiet świadczą o zwycięstwie lub jej dominacji. Druga kobieta ma na głowie wieniec z  kwiatów – symbol poezji, zamiłowania do piękna, sztuki, wrażliwości. Sednem tej karty są relacje i odnosi się ona do wszystkich wymiarów społecznego życia. Ziemia jest zaorana, co pokazuje pracę, jaką należy wykonać zarówno na gruncie psychologicznym, jak i duchowym, by poradzić sobie z relacją. Anioł ma związane oczy i próbuje celować w mężczyznę – sygnał, że ślepe namiętności, instynkty mogą nami kierować. Że czasem się zakochujemy w kimś i mamy wrażenie, że to niezależne od nas, poza kontrolą.


Rider Waite Smith: miłość, jedność, unia. Karta pokazuje rajski ogród, Eden, przed upadkiem pierwszych ludzi. Chmury oznaczają wiadomości, ale też są zwiastunem zmian w relacji – związek będzie się rozwijał, czasem mówią o tym, że coś zmienia formy – jak one. Naga para nie wstydzi swojej cielesności dokładnie jak Adam i Ewa, dla których pojęcie wstydu było obce. Są niewinni, młodzi, dziewiczy. Anioł rozpościerający nad nimi skrzydła przelewa w nich moc. Można jego obecność czytać w rozkładzie jako otwartość na pomoc, wpływy, opcje. To bywa sygnałem, że pojawi się pomoc chociaż nic by na to nie wskazywało. Zakochana para to rada by być szczerym, autentycznym i naturalnym – to nie czas na przybieranie masek i ról. Ich ręce są rozpostarte w geście otwartości – mówi to o przyjmowaniu i otworzeniu się. Wąż sugeruje pokusę, kuszenie, grzech – może oznaczać zdradę, romans, trójkąt, propozycję pracy. Z lewej strony widoczne jest drzewo poznania dobra i zła, z prawej drzewo życia. 


Thot: alchemiczne zaślubiny, których dokonuje nikt inny jak Hierofant. Wokół jego rąk układa się wstęga moebiusa – certyfikat ślubny. Znak zodiaku to bliźnięta. Może wskazywać na osobę młodą. Hebrajska litera związana z tą karta to ZAIN. W górnych rogach widzimy Ewę i Lilith. Panna młoda trzyma kielich wypełniony Duchem Świętym.


Wskazówki do interpretacji
Ta karta mówi o miłości, o poświeceniu, o otwartości na inspiracje, świeżym spojrzeniu, o zawarciu spółki, zawarciu rozejmu, małżeństwie. Czysta, rozwijająca się miłość, wspaniałe, zdrowe uczucia i relacja. Harmonia, równowaga, balans, pasja, dostrojenie się, spokój, porozumienie zarówno jeśli chodzi o relacje, jak i wewnętrzną harmonię w nas samych. Sąsiednie karty pokażą do czego należy się dostroić, jak się zbalansować. To połączenie i rozłączenie, związki, trójkąty, relacje. Przyciąganie – sąsiadujące karty pokażą do czego/kogo nas ciągnie.
W Kochankach jest dużo optymizmu, nadziei, może mówić o przygotowaniu się do zawarcia związku małżeńskiego, o miłym czasie spędzonym z przyjaciółmi, o harmonii w uczuciach, o sile przyciągania. Szósty Arkan
to nowy związek, to odpowiedzialność, prawdziwe życie, małżeństwo. Rodzeństwo. Robienie tego, co się kocha. To karta przyjemności, czerpania radości z działań. A także tego, co ma parę: jajników, płuc, oczu, nerek, kolan. Elementów podwójnych, które tworzą całość i jakiś energetyczny balans. Połączenia czegoś podobnego, lub całkiem innego, ale które w efekcie daje współpracę i korzyści. Godzenie różnych energii by osiągnąć harmonię. Balansowanie między opcjami, energiami, drogami, możliwościami. To karta relacji – partnerskich, rodzinnych, zawodowych, przyjacielskich. Urok, zauroczenie, kierowanie się impulsami, nieświadomy przymus. Patrząc na sąsiadujące karty można powiedzieć gdzie brakuje balansu. Sytuacja wymagająca współpracy, kooperacji. Sednem problemu może być komunikacja (lub jej brak). Wymiana myśli, opinii, dzielenie się refleksjami. Odkrycie siebie, ujawnienie, szczerość. Test dojrzałości wymagający zdolności rozróżniania i roztropności.


Rada: szukaj równowagi i harmonii. Kieruj się sercem i emocjami, jeśli nie wiesz jak postąpić.
Słowa klucze: wybór, miłość, relacje.

W odwróceniu: dziecinność, frywolność, bezmyślność, czasem zdrada, wykorzystanie innych. W odwróceniu kochankowie stają się mroczni i egoistyczni, oszukują innych, nie dotrzymują słowa. Ale też to może być sygnał, że dokonaliśmy złego wyboru, decyzja została podjęta zbyt szybko, związek się zakończył. Uraz kolana. Idealizowanie kogoś. Myślenie o relacji. Nieharmonijna, niedojrzała, niezdrowa, wymagająca, trudna relacja. Nieporozumienia. Trudności w komunikacji. Rozczarowanie związkiem. Uwodzenie bez miłości. Zazdrość, zawiść, zaborczość. Frustracja. Fatalne zauroczenie. Pożądanie, hedonizm, żądza. Walka o dominację. Potrzeba przestrzeni. Konflikt między oddaniem komuś, a swoimi wartościami. Niewierność. Kłótnie. Brak zaufania. Rozdzielenie, rozwód, rozstanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 44 Odcienie Tarota , Blogger