piątek, 5 maja 2017

Mag

Mag jest wolny. Nic go nie ogranicza. Ma cztery atrybuty: różdżkę, kielich, miecz, pentakl. Czasem nimi żongluje, czasem tylko leżą na stoliku gotowe do użycia. Każdy z tych atrybutów coś o nim mówi. As buław i mieczy mocniej do niego należą, bo mag to zasada męska. Oczywiście jest balans, on swój kobiecy pierwiastek akceptuje i obejmuje. Jednak on jest tutaj siłą solarną, to jang, w przeciwieństwie do lunarnej jin kapłanki. Mag jest jej męskim odpowiednikiem.

On jest mistrzem słowa, rozumu, inteligencji, jest kreatywny, ma głowę pełną pomysłów (as mieczy), chce i działa, symbolizuje wolę, chcenie, pierwotny impuls, inspirację (as różdżek), z drugiej strony on przenosi swoje pomysły na sferę materii, urzeczywistnia je (as denarów), szanuje i wyczuwa uczucia innych, potrafi być genialnym manipulatorem (to jego cień - oszustwa, krętactwa), jest twórcą, który kreuje za pomocą słowa, ale nie tylko (as kielichów). Magiczne rekwizyty symbolizują żywioły, a tym samym akt stworzenia - wszystko składa się z tych elementów. A mag właśnie przymierza się do aktu stwarzania. 

Tdm: twórca iluzji, start, używanie dostępnych narzędzi, talent. W lewej ręce trzyma aktywną różdżkę (w niektórych taliach marsylskich fallusa – symbol kreatywnej energii, potencji, potęgi, aktywności), w prawej – receptywny denar, który jest symbolem zasobów i rzeczy materialnych. Jest magikiem, który kumuluje moc i kreuje swoją rzeczywistość, ale może też być kuglarzem, który pod stołem ukrywa asy. Jest obrotny i bystry. Zaczyna pracować nad czymś całkiem nowym – to osoba początkująca, to nieskończony potencjał. Żółte buty oznaczają, że jego kontakt z ziemią (materią) jest inteligentny – wie jak się poruszać i osiągać sukces. Czerwona ziemia zasilana jest jego inteligentną energią – efektem tego mogą być skuteczne działania. Ta karta pracy, umiejętności, profesji, zatrudnienia, biznesu. Ale też samoświadomość, silne ego, znajomość swoich mocnych i słabych stron. Indywidualizm.

RWS: sukces, kreacja, indywidualność. Układ jego rąk nawiązuje do hermetycznej zasady: „jako na górze, tak i na dole”, oznaczającej odpowiedniość makro i mikro kosmosu. Tutaj wymowa jest jasna: sukces i realizacja jest w zasięgu ręki. Umiejętności i zasoby pozwolą rozpocząć projekt, w związku uda się porozumieć. To owocne negocjacje.


Thot: słowo, język, komunikacja. Nazwa tej talii wiąże się z Magiem Hermesem, którego portret widzimy na pierwszym wtajemniczeniu. W talii Thota jest bardzo dynamiczny. Żongluje energią, bawi się rzeczywistością. Dla niego życie jest zabawą, nad którą ma kontrolę, bo wie, że to tylko maja, złudzenie. Małpa, która znajduje się na karcie, to Cynocephalus. Drwi z niego i przekręca jego słowa. Bo, jak napisał Crowley: "manifestacja oznacza iluzję". Celem najwyższym jest pozbycie się iluzji, a nie kreowanie nowych jej pokładów i warstw. Małpa jest bardzo istotna, bo ona przez swoje szyderstwo przypomina o tym, co jest naprawdę ważne. Czy wysoka magia, czy niska? Ta druga nakierowana na zaspokajanie pragnień i coraz głębsze pogrążanie się w iluzjach. Ta pierwsza na poznanie. Thot to patron magii, pisma, komunikacji. Ścieżka kabalistyczna tego wtajemniczenia prowadzi od Keter do Biny, od Korony do Zrozumienia. Hasłowo do maga pasują takie słowa jak: mądrość, wola i słowo. Doskonale działa słowem, jest świetnym mówcą, pisarzem, wszak ta karta związana jest z Hermesem. Mag potrafi wpływać na ludzi, przekonywać ich do swoich racji. Posiada mądrość. Jest elastyczny, jego umysł jest otwarty dlatego tak łatwo przychodzą mu do głowy nowe pomysły. Mag związany jest z Merkurym. Dzień, który odpowiada tej karcie to środa. Przypisaną mu hebrajską literą jest BETH

Wskazówki do interpretacji:
Jest twórcą, może osiągnąć wszystko, co chce. Dla niego nie istnieją ograniczenia. Jeśli chce czegoś, to to osiągnie. Jego mottem mogłyby być słowa: nie ma rzeczy niemożliwych. Jest bardzo pewny siebie, nawet może przechodzić to w manię wielkości. Może oszukiwać innych, by osiągnąć swoje cele. To osoba młoda, początkująca. Potrzeba pomocy. To ktoś zdolny, pewny siebie, elastyczny. Wskazuje na sukces, bo jest energia, werwa i talent by go osiągnąć. To też używanie magii, ceremonie, rytuały. Jako karta z numerem 1 mówi o początku, starcie, rozpoczynaniu, o indywidualizmie, „ja”, ego, mocnej osobowości.
Pokazuje, że mamy do dyspozycji różne narzędzia i opcje. Uczenie się czegoś nowego, podnoszenie swoich kwalifikacji. Kreatywne używanie tego, co się ma pod ręką. Osoba ekstrawertyczna, nie bojąca się publicznych wystąpień, charyzmatyczna. Aktor, ktoś związany z show-businessem, osoba publiczna. Posiada urok osobisty i potrafi wpływać na innych. To nowe studia, profesja. Początek związku. Ktoś, kto nie boi się eksperymentów i lubi poznawać nowe rzeczy. To świadomość i co za tym idzie – świadomość swoich mocnych i słabych stron, celów, relacji. Kiedy jest „ja” pojawia się drugie „ja” i możliwa jest komunikacja werbalna, konceptualna, racjonalna. To wszystko związane jest z poziomem świadomości i o tego typu komunikacji mówi ta karta: pismo, słowa, język. Wszystko to, co pojawia się gdy koncentrujemy się na „ego”. Komunikacja na poziomie Kapłanki to obrazy, dźwięki i symbole. Karta mówi o talencie do języków, koordynowaniu projektu, kreowaniu rzeczywistości.

Rada: masz wszystko co potrzebne, by osiągnąć sukces – idź po niego z odwagą. Spójrz jakie narzędzia masz do dyspozycji i wykorzystaj je.
Słowa kluczowe: wola, sukces, talent, początek.

W odwróceniu/cieniu: manipulacja, fałsz, kłamstwo, egoizm, skupienie na sobie, niedojrzałość. Nieosiągnięty cel, brak precyzji, niechlujstwo, niedbałość utrudniające skuteczność. Niezapłodnienie. Manipulacja. Niezdecydowanie, nieumiejętność podjęcia decyzji. Zahamowanie energii seksualnej. Lęk, niepewność, pomieszanie ukryte pod maską pewności siebie. Nie widać całego obrazu. Złodziej, przebiegłość, okrutna wykorzystanie wiedzy. Czekanie na pomoc. Sytuacja nie rozwija się zgodnie z planem. Chęć by cofnąć decyzję. Brak umiejętności do wykonania zadania. Zbyt duża pewność siebie może powodować, że rozpocznie się projekt, którego nie będzie się wstanie skończyć. Pociąganie z sznurki zza kotary.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 44 Odcienie Tarota , Blogger