poniedziałek, 22 maja 2017

Szóstka Kielichów

Jak już wiecie z lektury tekstu o liczbach, Szóstki są bardzo harmonijne, gdyż wprowadzają spokój po napięciowych Piątkach. To cisza po bitwie, wyniesienie, wzrost, spełnienie. Jednak w różnych taliach ich znaczenie jest nieco odmienne.


Tarot marsylski: sześć kielichów ułożone w symetryczny kształt przywodzi na myśl stabilność. Na przykład taką, jaką ma małżeństwo z długim stażem, czy wieloletni relacja, w której partnerzy znają się jak łyse konie i się przy tym wciąż kochają. To karta miłości. Udany związek. Stabilność emocjonalna. Umiejętność dawania i brania. Wsparcie emocjonalne. Szczęśliwe i przyjemne życie partnerskie. Same miłe i przyjemne rzeczy.
Rider-Waite-Smith: dzieci bawią się na podwórku. Ogromne puchary wypełnione są białymi kwiatami. Karta mówi o tym, co minęło. O wspomnieniach wywołujących uśmiech na twarzy. Przeszłości, dzieciństwie, słodkich chwilach. Ale to też nowe relacje, sytuacje, które są miłe, przyjemne, zadowalające. Całkiem nowe środowisko. Niewinna miłość.
 Rider-Waite-Smith mocno nawiązuje do tego, co było. Jej znaczenie wiąże się ze wspomnieniami, z tym, co minęło i za czym tęsknimy. To powrót do szczęśliwego dzieciństwa i nostalgia z nim związana. Ale i olbrzymi wpływ przeszłości na teraźniejszość. Karta karmiczna. To, co przeminęło. Chęć powrotu do tego, co było – może to spowodować ponowne skontaktowanie się z dawnymi przyjaciółmi, próbą wejścia w stary związek. Powrót do dawnych znajomości, przyjaźni, miejsc – dosłownie, lub myślami. Nostalgia za dobrymi, miłymi chwilami. Wspomnienia dające ukojenie. Przeszłość, która ciągle wywiera wpływ, wraca, kształtuje nasze zachowania i działania. Ale i miłość, przyjaźń, dawanie prezentów, bycie dla innych dobrym i czułym.


Thot: w systemie Crowleya to jedna z najlepszych kart. W końcu to Tiferet w Berija. Jest wyrazem dobrobytu, harmonii, mówi o tym, że żaden wysiłek nie jest konieczny, nie ma ani odrobiny napięcia, sama lekkość, zadowolenie. Gdy pojawi się w rozkładzie, to oznacza początek stałego rozwoju, gromadzenie zysków i rozkoszy. To sukces, radość, ale i śledzenie, rywalizacja, pycha. Słońce w Skorpionie mówi o osobie skrytej, podejrzliwej, krytycznej, zachowującej rezerwę. To silne i głębokie emocje, kompleksowe ogarnianie sytuacji. Ulegania zmysłowym zachciankom i pokusom. Takie Słońce jest mocno seksualne, okrutnie zmysłowe. Wszystkimi środkami dąży do celu. Potrzebuje uczuciowego środowiska, by zachować równowagę.
W odwróceniu: osoba, dla której liczy się tylko przyszłość. Zamknięcie przeszłych spraw. Nuda, monotonia w związku. Poczucie, że nic już się nie wydarzy w danej relacji. To odnowienie. Uzdrowienie przeszłości, uwolnienie się od bolesnych wspomnień, traum, ran. Skupienie się tylko i wyłącznie na przyszłości. Wszystko, co nowoczesne, zainteresowanie nowymi technologiami, science-fiction. Powrót do starego związku. Dorastanie i dojrzewanie. Coś się niebawem wydarzy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 44 Odcienie Tarota , Blogger